Elnökség

Jókai Oszkár
Elnök
MBA, okleveles villamos mérnök, tűzvédelmi mérnök.

Tizenhat éves tűzoltó pályafutása alatt ismerkedik meg a különböző készenléti szervezetek működését támogató korszerű digitális távközlési és informatikai rendszerekkel. Mint az ügyelet vezetője, szakmai felelőse a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság számítógéppel támogatott bevetés-irányítási rendszer megvalósításának. Irányításával közreműködik a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság az első budapesti TETRA kísérletben, mely egyben a világ első interoperabilitási tesztje is. Közreműködik a "112"-es egységes segélyhívó rendszer logikai rendszertervének megalkotásában.

2000-ben az Antenna Hungária Rt.-hez kerül, egy év múlva a TETRA projekt vezetője. Az Antenna Hungária csoport, és személy szerint Jókai Oszkár is elkötelezettje a hazai digitális készenléti rádió rendszer megvalósításának. (Az Antenna Hungária minden magyarországi TETRA kísérletben részt vett) Minden lehetőséget megragad, hogy a felhasználóknak minél jobban megismertethesse e korszerű technikát, illetve a kapcsolódó különböző applikációkat. Több kísérleti rendszer szülőatyja, konferenciák szervezője, előadója. Fő célkitűzése, hogy a felhasználók igényeinek megfelelő rádiórendszer épülhessen ki Magyarországon. A korábbi munkahelye, a Siemens Zrt. és a jelenleg általa vezetett MLR Tech Kft. is elkötelezettje, illetve aktív résztvevője a MoLaRi (Magyarországi Monitoring és Lakossági Riasztórendszer) rendszer TETRA/EDR kommunikációra történő átállásának.

Jelenleg az MLR Tech Kft. ügyvezetője.



Dr Valter Ferenc
Tiszteletbeli Elnök
Dr Valter Ferenc okl. villamosmérnök (BME, 1958), villamosmérnöki-szervezői szakmérnök (BME, 1980), egyetemi doktor (BME, 1982- rendszerelemzés és operációkutatás szaktudományból).

Szakmai pálya: 1958-1990 között a Magyar Posta területén belül különböző távközlési területeken és beosztásokban dolgozott, az utolsó évtizedben távközlési vezérigazgató/elnök helyettesként. 1990-ben a megalakuláskor a MATÁV vezérigazgatója, 1991-től a Westel Rádiótelefon Kft. stratégiai igazgatója, 1996-98 között a MATÁV stratégiai ágazatában a mobil terület vezetője, ezt követően független távközlési szakértő.



Vlaszaty Gábor
Főtitkár
Vlaszaty Gábor főiskolai-műszaki egyetemi végzettséggel angol, német nyelvvizsgával a távközlés különböző területein tevékenykedett több évtizeden keresztül. A frekvenciagazdálkodás, rádiótelefon rendszerek beruházása, fejlesztése, üzemeltetése tekinthető szakterületének. Erőssége a rendszerszemlélet és a szervezés technika. Különböző középvezetői munkakört töltött be, majd a Westel Kft. managere, műszaki igazgatója ill. a TETRA Rt. első műszaki igazgatója volt. Jelenleg távközlési szakértő ill. a TETRA Forum főtitkára. A KGST, a CCIR, az ITU szervezeteiben képviselte a Magyar Posta ill. a Westel távközlési érdekeit. Éveken keresztül vendégelőadója volt több oktatási intézménynek.

Több kitüntetés birtokosa. Magánéletében két fiú apja, két unokája van, tenisz és bridge játékos, borszakértő.



Kozma Béla
Elnök helyettes
Okleveles villamos mérnök, távközlési szakmérnök, MBA diplomás, angol felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezik.
Pályafutása, szakmai tevékenysége kezdetektől a távközléshez kötődik. A Magyar Postán belül előadói munkakörben kezdett dolgozni 1981-ben a BUVIG-nál, majd a Magyar Posta vezérigazgatóságához került áthelyezésre. Fő szakterülete a kapcsolástechnika, a hálózat felügyelet és hálózat menedzselés. Magyar Posta kiküldöttjeként 1987-ben munkahelyet váltott és az Austria Telekommunikation GmbH magyarországi referense lett a vészhelyzet kezelő központban. A kilencvenes években a Matáv-nál vezetői, igazgatói munkakörben dolgozott üzemviteli és fejlesztési területen, majd 2001-2003 között a Matáv érdekeltségű Makedonski Telekomunikacii AD műszaki vezérigazgató-helyettesi posztját töltötte be.
Az EDR szolgáltatás nyújtására, a Magyar Telekom és a T-Mobile által alapította Pro-M Zrt. Vezérigazgatójának 2005-ben nevezték ki. Ebbe a munkakörbe, az Emitel Rt. vezérigazgatói székéből került.



Tóth Csaba
Elnök helyettes
Tóth Csaba katonai híradástechnikai mérnök, pályafutását a BJKMF főiskola után (1991) a Magyar Honvédség Rádióelektronikai Zavarózászlóaljánál kezdte, fő szakterülete a rádiótechnikai zavarás majd átszervezés miatt a rádiófelderítés és zavarás. 1996-tól áthelyezésre került az ORFK Híradástechnikai Szolgálathoz ahol a rendőrség vezetékes- és vezetéknélküli híradás üzemviteléhez kapcsolódó feladatokat látta el, itt kapcsolódott be a magyarországi TETRA rendszer pilotrendszerébe, később a BM Távközlési Szolgálat informatikai alosztályvezetője. A magyarországi TETRA hálózat kiépítésétől kezdve koordinálja a készenléti szervezetek igényeit, műszaki hátteret biztosít a felhasználók részére. A KEKKH Rádiótávközlési Osztály vezetőjeként az EDR hálózat Központi VPN menedzser szervezet feladait biztosítja. Számos konferencián tartott előadást.



Fáy András László
Elnök helyettes